Ława Opium

Zapytaj o cenę

Stolik kawowy orientalny / ława opiumowa 110 cm


Sprawdź dostępną kolorystykę

 

 


Wymiary:
Wysokość 46 cm
Długość 110 cm
Szerokość 110 cm


Wykonanie:

 • Blat: szkło Optiwhite 10 mm, szyba częściowo płatkowana
 • Podstawa: tworzywo sztuczne, płatkowane, lakier polerowany – lub w kolorze
 • Szkło na uszczelce silikonowej – można umieścić pod nim dekoracje


Dodatkowe informacje:

 • Sprawdź dostępne kolory, klikając paletę pod nazwą produktu.

PODZIEL SIĘ

stolik-opium

Stolik opium, zwany również ławą opiumową, to najbardziej znany rodzaj orientalnego mebla. Kwadratowy blat, niewielka wysokość i charakterystyczne, zagięte nóżki wyróżniają go spośród innych mebli. Forma stolika opiumowego związana jest ze zwyczajem palenia opium, który przywędrował do Europy i Stanów Zjednoczonych z Chin. W XIX w. był już szeroko rozpowszechniony.

Stolik opium w Europie znany jest od XIX w. Wysuszony sok z niedojrzałych makówek stosuje się od tysięcy lat jako środek przeciwbólowy i znieczulający. Palenie opium stało się popularne po sprowadzeniu z Ameryki na stary kontynent tytoniu i fajek. W Azji w fajkach zaczęto palić rodzimą substancję. Zwyczaj ten przywędrował do Europy wraz z imigrantami i meblami o charakterystycznych kształtach. Stolików w palarniach opium używano jako miejsc do przygotowywania opium, a także jako stołków, na których można było usiąść z fajką i przyprawić się o zawrót głowy. Ich kształty, niewielka wysokość i solidność wykonania wiążą się z funkcją, jaką kiedyś pełniły.

Dziś tego charakterystycznego mebla o nieprzemijającym uroku używa się jako ławy lub stolika kawowego. Ława Opium marki GRAD ma doskonałe proporcje, urocze, podwinięte do środka nóżki i szkło w blacie, pod którym można umieścić dekoracje. Metalizowana jest złotem lub złotym, miedzianym czy srebrnym szlagmetalem w płatkach, co czyni ją meblem bardzo wyrafinowanym. Połączenie orientalnej formy ze złotem robi spektakularne wrażenie.

 • Charakterystyczny kształt ławy Opium marki GRAD ujęto w doskonałe proporcje, dzięki czemu mebel wprowadza do wnętrza powiew orientalnej elegancji.
 • Dzięki połączeniu metalizowanej powierzchni ze szklanym blatem, ława Opium jest meblem niezwykle wyrafinowanym.
 • Precyzja ręcznego wykonania i wykończenie złotem lub szlagmetalem w płatkach to idealna propozycja dla koneserów luksusu i stylu glamour.
 • Metalizowaną powierzchnię pokryto wysokiej jakości, ręcznie polerowanym na połysk lakierem, więc ława jest odporna na przypadkowe zarysowania i zmatowienie.
 • W przestrzeni pod szklanym blatem można umieścić dekoracje lub akcesoria.
 • Każdą ławę Opium wykonujemy na zamówienie, zgodnie z życzeniem Klienta odnośnie rodzaju wykończenia.
 • Istnieje możliwość wykonania ławy w kolorowym lakierze.
Przykładowe wersje produktu

Polecane produkty