Donica GEA Copper

Zapytaj o cenę

Duża donica ogrodowa metalizowana miedzią w płatkach


SPRAWDŹ DOSTĘPNE WARIANTY


Dostępne rozmiary:
Φ 60 cm, Φ 75 cm, Φ 85 cm, Φ 100 cm


Wykonanie:

 • Materiał: fiberglass
 • Wykończenie: miedź w płatkach, lakier samochodowy

Cechy produktu:

 • kula z otworem i ściętym, wypukłym do środka dnem / kula z otworem
 • donica ze ściętym dnem, idealnym do obciążenia kamieniami, wyposażona w miedzianą rurkę odprowadzającą wodę / w donicy z kulistym dnem – możliwość wywiercenia otworu odpływowego

Dodatkowe informacje:

 • Dostępne kolory wykończeń: Gold (złoty szlagmetal), Silver (srebrne aluminium), Copper (miedź), Silver Fume (aluminium dymione).
PODZIEL SIĘ

Donice GEA – biżuteria do Twojego ogrodu

 

duża-donica-ogrodowa-i-na-taras

GRAD lśniących kul w ogrodzie? – Dlaczego nie! Są przecież donice GEA. Inspiracją do stworzenia kulistych donic o metalizowanej powierzchni był zerwany naszyjnik. Lśniące koraliki rozsypały się podczas przyjęcia w ogrodzie i utknęły w zielonej trawie, obok klombu z kwiatami. A gdyby tak powiększyć te kulki do rozmiarów donic i świadomie “rozsypać” je w ogrodzie? – pomyślał projektant. Tak powstała pierwsza duża donica ogrodowa GEA o strukturze przypominającej kamień, wykończona złotym szlagmetalem. Do złotej dołączyły donice w płatkach miedzi i aluminium. Razem tworzą wyjątkową biżuterię do ogrodu.

Każda duża donica ogrodowa GEA wykonywana jest ręcznie, a proces jej powstawania jest wieloetapowy. Korpus z mieszanki włókien szklanych i starannie wyselekcjonowanych żywic jest całkowicie odporny na działanie mrozu, deszczu i promieni UV. Przez zastosowanie technologii wykorzystywanej przy budowie łodzi, donica jest też bardzo trwała.

Nowoczesne donice do ogrodów i wnętrz GEA są relatywnie lekkie, co ma duże znaczenie dla ich możliwości aranżacyjnych. Jednocześnie zastosowanie materiałów najwyższej jakości gwarantuje odporność na przypadkowe uszkodzenia. Metalizowana powierzchnia, zabezpieczona epoksydem i podwójną warstwą lakieru, pozostaje lśniąca i nie traci koloru.

Ekskluzywne donice GEA wspaniale prezentują się nie tylko w ogrodzie, ale i na tarasie, przy wejściu do domu lub hotelu, a także wewnątrz budynków, jako nowoczesne i ekstrawaganckie elementy przestrzeni. To idealne donice do traw, roślin iglastych oraz innych małych drzew i krzewów, jak również do roślin obficie kwitnących.

Zalety:

 • Donice GEA wykonane są ręcznie, ze starannie wyselekcjonowanych żywić z dodatkiem włókien szklanych.
 • Wykończone płatkami metalu w czterech kolorach do wyboru, dodają roślinom blasku – nie tylko w ogrodzie.
 • Idealnie sprawdzą się również we wnętrzach z elementami w stylu glamour.
 • Dzięki swojemu biżuteryjnemu charakterowi, robią duże wrażenie przy wejściach do willi czy hoteli.
 • Są relatywnie lekkie, więc stwarzają nieograniczone możliwości aranżacyjne.
 • Dzięki zastosowaniu technologii takiej, jak przy produkcji łodzi, donice GEA są trwałe i odporne na przypadkowe uszkodzenia.
 • Metalizowana powierzchnia jest odporna na ścieranie, dzięki zabezpieczeniu jej podwójną warstwą lakieru samochodowego.
 • Całkowicie odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak mróz, deszcz i promienie UV, zachowują kolory i nie pękają.
 • Odpływ nadmiaru wody w donicy ze ściętym, wypukłym do środka dnem zapewnia miedziana rurka. W donicy kulistej, idealnej do roślin sztucznych, na życzenie możemy wywiercić otwór w dnie.
 • Dzięki dostępności w 4 rozmiarach i 4 kolorach, bez trudu dopasujesz donice odpowiednie do swoich potrzeb.
 • Obejrzyj również donice w kolorach: Silver, Silver Fume i Gold.


Praktyczna porada:

W celu polepszenia stabilności, ścięte, wypukłe do środka dno donicy GEA można wypełnić kamieniami. Jeśli chcesz wsadzić roślinę bezpośrednio do donicy, ułóż na kamieniach kawałek przepuszczającej wodę włókniny ogrodowej, dzięki czemu ziemia nie zapcha przestrzeni między kamieniami, a odpływ wody będzie optymalny. Jeśli chcesz użyć donicy GEA jako osłonki, na kamienie i włókninę nasyp odrobinę piasku lub keramzytu, co ułatwi wypoziomowanie wkładu.

Donica o wypukłym za zewnątrz dnie (kulista) jest idealna do roślin sztucznych i ukośnych ustawień. Odwróconą, można użyć również jako kulistą ozdobę w ogrodzie lub w domowej dżungli.

Polecane produkty